Forbs: Vital napravio gubitak od 2,2 miliona evra, privremeno blokirani računi 1foto FoNet/Aleksandar Barda

Kompanija Vital iz Vrbasa zabeležila je u 2024. godini neto gubitak od 2,2 miliona evra, dok su joj tokom decembra privremeno blokirani računi, zbog čega je bila među najpretraživanijim firmama u poslovnim registrima, objavio je danas Forbes Srbija.

Vital je u posrednom vlasništvu biznismena Predraga Rankovića Peconija, dok je njegov formalni vlasnik akcionarsko društvo Invej AD, koje je takođe u 2024. godini poslovalo sa gubitkom većim od 900.000 evra.

Prema podacima iz finansijskih izveštaja, Invej AD je u 2023. godini imao dobit od 1,2 milijarde dinara, dok je u 2024. zabeležio gubitak od 186 miliona dinara, a sa gubitkom je poslovala i firma Invej In, koja je u posrednom vlasništvu Tatjane Ranković.

Forbes Srbija navodi da se Ranković povezuje sa desetinama firmi iz prehrambene, hemijske, duvanske, ugostiteljske i medijske industrije, među kojima su Vital, Albus, Milan Blagojević, Ratar, Rubin, i Pekarska industrija Pančevo.

U posrednom vlasništvu Rankovića je i TV Happy, čiji je formalni vlasnik firma Ideogram, dok je u ugostiteljskom sektoru, u saradnji sa Aleksandrom Kajmakovićem, poznatim kao Aca Bosanac, poslednjih godina intenzivno ulagao u restorane, klubove i hotele u Beogradu.

Forbes Srbija podseća da su firme povezane sa Kajmakovićem vlasnici niza ugostiteljskih objekata u centru Beograda, kao i da je sa njim povezana kompanija Eureka bar kupila kulu Geneks na aukciji Agencije za licenciranje stečajnih upravnika.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari