Železnička stanica, novi sadFoto: Danas/A. L.

„Infrastruktura železnice Srbije“ a.d. donela je odluku o dodeli ugovora za javnu nabavku radova na sanaciji staničnih zgrada u Bačkoj Topoli, Subotici i Novom Sadu (krila „A“ i „D“), u ukupnoj vrednosti od 450 miliona dinara bez PDV-a, navodi se u odluci objavljenoj 15. januara 2026. godine.

Ugovor je, prema odluci, dodeljen ponuđaču „BRICKEN“ DOO Novi Sad, kao nosiocu posla u zajedničkoj ponudi sa N-ING DOO Beograd i Institutom za ispitivanje, procenu stanja i sanaciju konstrukcija Novi Sad.

Kao kriterijum za dodelu ugovora primenjen je kriterijum ekonomski najpovoljnije ponude, odnosno kriterijum „cena“. Procena vrednosti nabavke iznosila je 453,75 miliona dinara bez PDV-a.

Na tenderu su, prema dokumentu, blagovremeno dostavljene dve ponude – zajednička ponuda „ENIKOS COMPANY“ doo Novi Sad i „ARH R“ doo Novi Sad u iznosu od 480 miliona dinara bez PDV-a, kao i ponuda grupe ponuđača predvođene „BRICKEN“ u iznosu od 450 miliona dinara bez PDV-a.

Za praćenje realizacije ugovora zaduženi su Centar za investiciono održavanje staničnih zgrada i drugih službenih objekata i Sektor za nabavke, a odluka će, kako je navedeno, biti objavljena na Portalu javnih nabavki i internet stranici naručioca.

Kompletnu Odluku možete pogledati ovde 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari