Telenor banka juče je počela sa radom. Banka, koja je usmerena na pružanje usluga preko mobilnog telefona, korisnicima nudi mogućnost plaćanja računa za komunalne usluge preko telefona jednim klikom i nudi jednostavan način za slanje novca na bilo koji račun u Srbiji.
Prema rečima predsednika Izvršnog odbora Telenor banke Martina Navratila, za slanje novca bilo kom licu u Srbiji, dovoljno je da klijent Telenor banke ima njegov broj mobilnog telefona, koji ne mora biti iz Telenorove mreže ili njegovu imejl adresu i novac će mu stići na račun. „Ako je primalac klijent Telenora, novac će mu odmah stići na račun, a ako nije, dobiće instrukcije kako da primi novac na račun u svojoj banci“, objasnio je Navratil.
Ministar finansija Dušan Vujović pozdravio je otvaranje ovakve banke, rekavši da očekuje da će potez Telenora podići konkurentnost u bankarskom sektoru i da će uticati na smanjenje kamata. On je rekao da je primetio da je provizija za plaćanje računa nula i dodao da je to bitno jer je do sada bila praksa da banke naplaćuju visoke kamate za obavljanje finansijskih transakcija. Vujović je ocenio da će i druge banke pratiti primer Telenora i da će se u narednim mesecima pojaviti niz sličnih aplikacija u ostalim bankama na ovom tržištu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


