Predsednik Vlade Aleksandar Vučić izjavio je juče da je cilj da u naredne dve godine nezaposlenost u Srbiji padne ispod 15 odsto i najavio povećan obim investicija na jugoistoku zemlje, gde je nezaposlenost velika.

P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }A:link { }

On je u Doljevcu kod Niša označio početak rada trećeg pogona nemačke fabrike „Leoni“, koja je probnu proizvodnju započela u aprilu prošle godine.

Vučić je kazao da je država fabrici „Leoni“ dala podsticaj od 10,5 miliona evra, odnosno sedam hiljada evra po novootvorenom radnom mestu. Opština Doljevac obezbedila je zemljište bez naknade. Fabrika, koja ima površinu od 25.000 kvadratnih metara, trenutno zapošljava 1500 radnika, a planira da ih zaposli još najmanje 200.

„Leoni“ u Srbiji, inače, ima tri fabrike, od kojih su dve u Prokuplju i jedna u Doljevcu. Ova kompanija je u Srbiju uložila nešto više od 36 miliona evra i trenutno ima ukupno 4.950 radnika. Država Srbija je, pak, za zapošljavanje radnika u ovoj kompaniji izdvojila subvencije u ukupnom iznosu od 19,25 miliona evra. Fabrika u Doljevcu proizvodi automobilske kablove za vozila „jaguar“ i „landrover“, a pogoni u Prokuplju kablovske setove za BMW, kao i za belu tehniku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari