Foto: Fonet/BeoinfoNasilje ne sme da se toleriše i Vlada Srbije neće trpeti bilo kakvo nasilje, ali htela bih da kažem i da ne možete da optužujete ni Vladu ni predsednika Republike za stvaranje atmosfere linča i nasilja, izjavila je danas premijerka Ana Brnabić.
Posle obilaska Sigurne kuće, Brnabić je rekla da su lideri Saveza za Srbiju „pozivali i na silovanje i na vešanje“.
„Kada se ne slažete sa njima ili imate drugačije mišljenje onda treba da na televiziji budete zatvoreni sa obdarenim Afroamerikancem koji će vas naučiti pameti. To su sve stvari kojima su oni pretili“, konstatovala je Brnabić.
Prema Brnabić, predstavnici opozicije su ti koji dele Srbiju i to na „pametne i glupe, obrazovane i neobrazovane, ali i građansku Srbiju i krezube“.
„Ko je mene nazvao kreaturom, ko je nas nazvao skotarijom, ko nas je nazvao spodobama“, upitala je Brnabić i pozvala na povratak „normalnom diskursu“.
Brnabić je pozvala opoziciju da „ne preti ni silovanjima ni vešanjima“.
„Hajde da nema ni tog verbalnog nasilja, onda sam sigurna da će biti manje i fizičkog nasilja“, istakla je Brnabić.
Ona je ocenila i da je u slučaju Kosova na potezu Evropska unija i UNMIK, jer su prekršeni CEFTA sporazum i Sporazum o sttabilizaciji i pridruživanju. Tada možemo da se vratimo za pregovarački sto o normalizaciji odnosa, zaključila je Brnabić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


