Novosadski odbor SNS: Naši aktivisti napadnuti i gađani jajima 1Foto: Danas

Gradski odbor Srpske napredne stranke (SNS) u Novom Sadu saopštio je danas da su njihovi članovi i aktivisti na Bulevaru oslobođenja napadnuti i gađani jajima.

„Nastavlja se tiranija onih koji Novi Sad šest meseci drže kao svoje taoce. Nastavlja se njihov nedemokratski plan da se svima koji ne misle kao oni ukinu slobodu govora, slobodu kretanja i slobodu učestvovanja u političkom životu“, ocenjeno je u saopštenju.

Navodi se da je među napadnutim aktivistima i članovima SNS bilo „i odbornika i javnih funkcionera, koji mirno obavljaju svoje redovne aktivnosti razgovora sa građanima o daljim planovima razvoja Novog Sada“.

Ističe se kako je od njih traženo da uklone stranački štand i da prestanu sa svojim redovnim političkim aktivnostima.

„Kada u tome nisu uspeli, u pomoć su pozvali druge blokadere, da bi silom onemogućili članove SNS da sa Novosađanima razgovaraju o projektima i radovima, koji će dovesti do daljeg unapređenja kvaliteta njihovog života“, navodi u saopštenju SNS.

Novosadski odbor SNS ističe da „današnje drsko, bezobzirno i antidemokratsko blokiranje slobode kretanja i slobode govora“ članova te stranke, „predstavlja još jedan očigledan dokaz da oni demokratiju zamišljaju kao jednoumlje“.

„Za razliku od njih, SNS politiku tumači kao takmičenje idejama i programima, koji nude bolji i kvalitetniji život Novosađana, i svih građana Srbije i ne boji blokaderskih falangi. Nastavićemo da se borimo za dalji napredak Novog Sada. Nastavićemo da se borimo za slobodnu, razvijenu i samostalnu Srbiju“, poručuju iz novosadskog odbora SNS.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari