Foto: Printscreen / YouTube-ParlamentSrbijaTreća sednica Drugog redovnog zasedanja Narodne skupštine Srbije počela je danas, nešto posle 10 časova.
Poslanici će danas raspravljati o 58 tačaka dnevnog reda, među kojima su Predlog budžeta za 2026. godinu, izbor Poverenika za zaštitu ravnopravnosti i Predlog autentičnog tumačenja leks specijalista radi realizacije projekta revitalizacije i razvoja lokacije oko Generalšataba.
Predlogom budžeta Srbije za narednu godinu predviđeni su ukupni prihodi i primanja u iznosu od 2.414,7 milijardi dinara, što je za 2,9 odsto, odnosno 68,5 milijardi dinara, više u odnosu na iznos prihoda predviđen originalnim budžetom za ovu godinu.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić je nakon sazivanja sednice pozvala stranke opozicije da učestvuju u raspravi, ističući važnost izglasavanja Predloga budžeta. Poslanici opozicije upozoravaju da je Predlog budžeta netransparentan, kao i da vlast ovim Predogom krši zakon.
Na samom početku sednice, nisu prisutni predstavnici opozicije.
Stranke opozicije Novi DSS, POKS, Demokratska stranka i Ekološki ustanak već mesecima ne učestvuju u skupštinskim raspravama uz obrazloženje da ne žele na taj način da daju legitimitet aktuelnom režimu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


