Mnogi pričaju kako je fantastično veliki generator novca igra „World of Warcraft“ za firmu Blizzard, ali evo jedne brojke o kojoj se nikada nije mnogo pričalo – koliko košta dotičnu firmu da održava WoW.
Prema najnovijim objavljenim podacima od starta igra 2004. godine ta cena je prešla brojku od 200 miliona dolara. Dakle, nisu uračunati troškovi pravljenja igre i marketinga, većod novembra 2004. godine kada je ona stigla na tržište. Inače, uračunato je sve – od ljudi, hardverske podrške i najvećeg potrošača – servisa prodaje. Na žalost ne postoje objavljene brojke koliku je dobit do sada ostvarila igra „World of Warcraft“ ali uz malo aritmetike i nagađanja dolazi se do sledećeg. Ukupan broj pretplatnika je do sada bio preko 10 miliona, ali recimo da ih ima milion koji su na početku korišćenja, kada je igra besplatna, a da ih devet miliona plaća po 15 dolara mesečno.
To znači 135 miliona dolara zarade mesečno, pa ako se čak i ova cifra smanji na 100 miliona dolara to bi značilo da je Blizzard za, recimo, poslednja dva meseca, pokrio sve troškove oko ove igre u poslednje četiri godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


