Privredni sud odobrio veštačenje za Hercegovačku 1

Privredni sud u Beogradu odobrio je zahtev za obezbeđenje dokaza koji je podnelo preduzeće Iskra doo 25. aprila zbog rušenja objekata u Hercegovačkoj ulici, saznaje Danas. Iako je od rušenja prošlo gotovo mesec dana, a gradske komunalne službe većim delo raščistile teren, veštačenja će biti.

P { margin-bottom: 0.21cm; }U Privrednom sudu kažu za Danas da uvek moraju da ispoštuju zakonsku proceduru.

– Preduzeće Iskra podnelo je predlog za obezbeđivanje dokaza ovom sudu 25. aprila oko 15 časova. Predlog je dostavljen protivnicima predlagača, u ovom slučaju „Millennium team doo“ i „Beograd na vodi“, na izjašnjenje, i nakon toga je sud 10. maja doneo rešenje kojim je usvojio predlog i odredio predloženo veštačenje preko veštaka građevinske struke, ali i naložio predlagaču da predujmi troškove veštačenja, objašnjava za Danas sutkinja Gordana Vuković, portparolka Privrednog suda.

Prema njenim rečima, predlagač je tek juče, 23. maja, dostavio sudu dokaz o uplati troškova veštačenja, nakon čega procedura može da se nastavi.

– Procedura je dalje takva da će sud pozvati veštaka, možda već danas, da preuzme predmet i obavi veštačenje – navodi Vukovićeva.

Slučaj rušenja nekoliko privatnih objekata u Hercegovačkoj ulici u Savamali i dalje uznemirava javnost, pošto je rušenje bagerima tokom noći 25. aprila izvršila grupa od 30 fantomkama maskiranih fantomkama, koja je pritom vezivala i legitimisala slučajne prolaznike, ali i zaposlene čuvare tih objekata. NJihov identitet do danas nije poznat, a Više javno tužilaštvo u Beogradu je dalo nalog policiji da im dostavi izveštaje o dešavanjima u Savamali, ali policija do danas nije dostavila nijedan, niti se oglašavala ovim povodom.

– Tužilaštvo bi moralo da daje obaveštenja o događajima koji uznemiravaju javnost, kao što je slučaj sa Savamalom, kaže za Danas Miloš Jelenković, predsednik Nezavisnog policijskog sindikata Srbije, dodajući da ta „mana“ tužilaštva postoji odranije.

U toku je predistražni postupak, a tužilaštvo je zatražilo od Sektora unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova tražilo da dostavi izveštaj o učešću policijskih službenika u tom događaju.

Predsednik Nezavisnog policijskog sindikata Miloš Jelenković ističe da tužilaštvo prebacuje sada lopticu na niži stepen iako ima načina da primora MUP da dostavi izveštaje.

– Primera radi, kako izvršitelj ima mere da kazni policajca sa 50.000 dinara, tako isto i tužilaštvo ima mere da natera policiju da dostavi tražene informacije. Neke od mera su pokretanje disciplinskog ili krivičnog postupka protiv zaposlenih u MUP-u – kaže Jelenković za naš list. On ne sumnja da će se i ovaj slučaj procesuirati samo je, kaže, pitanje vremena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari