Na Evropskom omladinskom prvenstvu za igrače do 19 godina u Mađarskoj, reprezentacija Srbije neće braniti titulu jer je posle velike borbe poražena nakon izvođenja jedanaesteraca od nacionalnog tima Portugala (4:3, posle produžetaka 0:0). Oni su se tako osvetili „orlićima“ za poraz na isti način na EP prošle godine u istoj fazi takmičenja i u finalu (31. jul, 19.00) će se za titulu boriti sa Nemačkom koja je deklasirala Austriju (4:0).

Bez značajnijih prilika proteklo je više od pola prvog poluvremena, a šansu je imao Gajić kada je uputio sjajan šut koji je golman Andre zakačio samo vrhovima prstiju i poslao u korner. U 33. minutu sreća je poslužila reprezentaciju Srbije jer je SIlva istrčao sam pred golmana Rajkovića, ali je nekontrolisano šutirao. Pet minuta pre kraja poluvremena „orlići“ su odradili sjajnu akciju, Antonov je sa levog krila dobro šutirao, ali je portugalski golman bio efikasan. Ne previše uzbudljivo je bilo i drugo poluvreme, prvu šansu imao je Martins u 55. minutu, zatim i Milinković-Savić tri minuta kasnije kada je sa velike razdaljine pokušao da lobuje golmana protivničke ekipe, Moreiru, ali se čuvar mreže Portugala ipak snašao. Desetak minuta kasnije peh je zadesio izabranike Veljka Paunovića jer se povredio kapiten Nemanja Maksimović kojeg je zamenio Grujić. U 85. minutu Srbija je možda imala i najveću šansu kada je Gaćinović zamalo bio neprecizan, pa se sudeći po igri oba tima na ovom meču očekivano otišlo u produžetke. U prvom produžetku srpski tim bio je bolji, ali pogodaka nije bilo, da bi u drugom veliku šansu imao Portugal posle konfuzije među „orlićima“, a golman Rajković je bio najzaslužniji što je Srbija izborila penale iako su se mladi fudbaleri borili i dali sve od sebe na terenu. Sa „bele tačke“ neuspešan je bio Gaćinović u prvoj seriji, u četvrtoj je Rajković odbranom vratio bivše evropske šampione u igru, ali je u petoj Milinković-Savić bio neprecizan i Portugal je izborio prolaz u finale.