Partizan osvojio Kup Srbije 1Trofej ponovo u Humskoj: Prvi pogodak za Partizan

Fudbaleri Partizana osvojili su Kup Srbije pobedom 2:0 nad Javorom u finalnoj utakmici, koja je igrana u Gornjem Milanovcu. Tako su fudbaleri iz Humske klubu doneli 13. trofej u nacionalnom kupu, a igrači protivničkog tima propustili šansu da Javoru donesu prvi trofej za 104 godine postojanja kluba.

Partizan je poveo preko Marko Jovanović u 35. minutu na asistenciju Nemanje Mihajlovića, da bi konačan rezultat u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena postavio Dušan Vlahović.

Neposredno po početku drugog poluvremena, tvrdim predmetom pogođen je linijski sudija Dalibor Đurđević u glavu, usledila je i bakljada Partizanovih navijača, nakon čega je glavni sudija Milorad Mažić poslao igrače u svlačionice. Utakmica je nastavljena pet minuta kasnije  Utakmica u Gornjem Milanovcu odigrana je pred oko 4.000 navijača uz jaku kišu.