Prve u Kjotou, ukupno šeste 1Foto: Odbojkaški savez Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je treću uzastopnu pobedu u Kjotou i osvojila prvo mesto na turniru I grupe Gran Prija 2016. Srbija je savladala Tajland sa 3:0, po setovima 25:18, 25:20 i 25:20, posle 69 minuta igre.

Plasman na Finalni turnir, pored domaćina Tajlanda, izborili su Kina, SAD, Rusija, Brazil i Holandija.

Sjajan završetak ovogodišnjeg Gran Prija za najbolje odbojkašice Srbije. Maksimalnim rezultatom je poražen uvek neugodni Tajland, u meču u kome su izabranice Zorana Terzića fantastično odigrale završnice sva tri seta. Raduje činjenica da su seniorke Srbije bile maksimalno koncentrisane, motivisane i borbene baš u odlučujućim trenucima meča, što im je donelo zaslužen trijumf i prvo mesto u grupi u Kjotou. Posle tri vikenda, Srbija je zauzela šesto mesto sa istim brojem bodova i samo zbog lošije set razlike Holanđanke su imale prednost.