Košarkaši Jute pobedili su kao gosti Los Anđeles Kliperse sa 104:91 u sedmoj utakmici serije i tako sebi obezbedili mesto u polufinalu Zapadne konferencije, gde će „koplja ukrstiti“ sa Golden Stejt Voriorsima.

Do pobede su došli lakše nego što se i moglo očekivati, posle izjednačene prve četvrtine, zaigrali su mnogo bolje i u trećoj imali maksimalnih +21 (69:48). Tek tada su domaći zaigrali košarku kakva se od njih očekuje, ali je bilo prekasno za bilo kakav preokret.

Takođe i propusti u odbrani kao i brzi ulasci u bonus nisu išli u korist tima koji je jurio veliki deficit u drugom poluvremenu, pa je pobeda Jute bila sasvim očekivana i realna.

U redovima domaćih najbolji su bili DeAndre Džordan sa 24 poena i 17 skokova (ali je sa linije slobodnih bacanja imao učinak 6-15) i Džamal Kraford sa 20 poena i 4 skoka, dok su „Džezere“ do četvrte pobede u seriji predvodili Hejvurd sa 26 odnosno Džordž Hil i Derik Fejfors sa po 17 poena.

Ovo je ujedno bila i poslednja utakmica u plej-ofu najjače košarkaške lige na svetu za Pola Pirsa, živu legendu ove igre, koji se na taj način večeras oprostio od aktivnog igranja košarke.