Ako se ne čita, kako je Danas već rasprodat?

Ostavite komentar


  1. Samo da proverim da li sam dobro razumeo?
    Autor sugeriše da radnici u trafici namerno „ne prodaju“ primerke novina, da bi ih vratili nazad, a onda distributeri imali povod da sledeći put smanje broj poslatih primeraka?
    Zaista mi nikada ovako nešto nije palo na pamet. Ne kažem da je nemoguće, ali jednostavno teško mi je poverovati!

    1. zasto mi nije tesko da poverujem u ovaj scenario? Odgovor je logican. Uklapa se u sliku.

      1. danas je malo
        Danas je svetlo i tamnog tunela?! Osvezenje nakon sto prelistavam m. O, Politiku kurir Večernj del, Blic stime da citajuci narodcito komentare dodje mi do povracanja. Da postoji toliko primitivizam mrznja napadi u Srbiji nije za

    2. U Novom Sadu je takođe na trafikama teško naći Danas. Makar na Bulevaru Oslobođenja.

  2. I ja kupujem Danas otprilike dva puta nedeljno. Nisam bas nostalgicna kad je u pitanju miris sveze odstampanih novina, vec me vise sramota same sebe da stalno posecujem sajt, a da nikad ne kupim novine.

    1. I ja kad god vidim Danas kupim da podržim novine i ceo tim. Trebalo bi i da uzmem pretplatu ALI.

  3. Slično se dešava i kod nas kao i u susednim mestima. Radnice na trafikama Danas prekrivaju sa listom Sport. Ko nije uporan da traži ili pretraži, odlazi bez svojih novina. Na trafici na kojoj kupujem Danas, kada god dođem, izvučem Danas ispod Sporta, da bi se video. Pitam – Zašto to radiš. Zašto skrivaš novine koje si dobila da prodaš? Kaže: Nisam ja, tako aranžer određuje. Sada, uglavnom, na toj trafici viri zaglavlje Danas. Takođe sam dobio istovetan odgovor kada nisam zatekao Danas. Nema ga, prodat ili – nije stigao. Koliko brojeva prodate – ljudi to ne čitaju. Kako je prodat ako ne čitaju? Nema odgovora. Jedno vreme sam obilazio četri trafike u kvartu. Čekam da dođe još neko da nešto kupi. Tada pitam za Danas i zašto to rade.

  4. Imam veliki problem sa ljudima koji osecaju potrebu da u svakoj prilici pljuju po Jugoslaviji (onoj socijalistickoj). Ovaj gospodin to radi vec drugi put. Prvi put se secao svog zivota u Danasu 2017.god. U tom tekstu, kao i ovde, pominje Goli otok, „svesne“ omladince, i svoju privrzenost Grolovoj Demokratskoj stranci. I onda, onako usput, pomene: „Da nisam februara 1993. godine dao ostavku na mesto šefa jugoslovenske diplomatske misije u Gani, „. E, pa mene interesuje da li je sef diplomatske misije morao biti clan PARTIJE? Ako jeste, to znaci da gdin onda nista u socijalizmu nije smetalo, jer je bio clan. Ako NIJE, to znaci da u tadasnjoj zemlji cak i visoko rangirani sluzbenici nisu bili clanovi partije, sto znaci, da bas i nije bila neka diktatura.

    1. Nije moguće da i diplomatski predstavnici imaju malu penziju? Izgleda da bezbedonosne sluzbe u to vreme nisu bile dovoljno budne kad je gospodin,ocigledno protivnik rezima,uspeo da dođe na mesto diplomate.

    2. Gospođo profesor, kada tako pomno pratite sve moje izjave, verovatno da ste pročitali i neke od mojih knjiga. Ako niste, iskreno bih vam preporučio OSTRAŠĆIVANJE PROŠLOSTI.

      1. Bez citanja vasih knjiga, moram reci da ste u pravu! Zato sto ja nisam zaboravila da je u toj proslosti od koje ste vi imali vise koristi nego ja, bilo i mnoogo toga dobrog. To TVRDIM bez ikakve ostrascenosti.

        1. Gospođo profesor, da ne bi smo zloupotrebljhavali prostor Danasa, nađite me na fejsbuku, (I tamo sam pod pravim imenom.)

    3. Mislim da je gospodin preletačević, sad malo hvata korak, uskoro će da pojača.

  5. Ovaj tekst me je podsetio na to da su pre nekoliko godina Olja Beckovic sa „Utiskom nedelje“ na B92 i Ivan Ivanovic sa emisijom na Prvoj, u „istrazivanju“ gledanosti, imali samo po DVA gledaoca. Malo posle toga, Vucic je uspeo da najuri Olju sa B92, a Ivan se odrzavao, odrzavao, pa je i on morao sa Prve. Oboje su danas na N1. Tako je i Kesic… uz „zaljenje“ sto je „odabrao“ da ode (sa O2).

    1. Kesić je i sam naveo da mu sa O2 nisu postavljali apsolutno nikakve uslove i da je mogao da vodi i dalje emisiju kako hoće. Kao razlog odlaska naveo je da ako su već svi ostali koji su protiv vlasti na N1 i Nova S, treba onda da „budemo mi protiv njih svi na istoj strani“. To je rekao i u Među nama i u Utisku ako se ne varam

  6. Ista stvar i kod nas u manjim mestima. Danas se brzo rasproda, nema ga u većini trafika ne u pola devet nego već u osam, a zašto ne stiže više primeraka, to je tajna poznata verovatno samo odabranima. Bravo za tekst, g. Vangorski.

  7. Preko puta mog stana u Košutnjaku, u prodavnici uvek ima po desetak primeraka ,,Danasa“, nisu ničim prekriveni i dostupni su kao i ostali dnevni listovi. Prodavačice kažu da se, u proseku, proda jedan primerak ,,Danasa“ za pet dana. Kupe uglavnom novinari jer im, iz nekog razloga, treba zbog posla.

    1. Ko bi očekivao ovakav komentar? Svi koji čitaju Fanas a nisu plaćeni da lažu po sajtovima. Da li stvarno mislite da će neko da proguta providnu laž. Ne. Očekujete sendvič i parice.

  8. Ja volim papir, ali sam se pretplatio na elektronski Danas i navikao sam se. Pomozimo Danasu za 800 din mesečno.

  9. Da nisam ovako smešno plaćen, iz inata bih pretplatio sve posećenije kafiće na Danas. Od ovih kriminalaca me više ništa ne iznenađuje. Sad čekam da počnu da kažnjavaju svakog ko se u vreme vanrednog sranja usudi da kritikuje vladaoca i njegove ulizice i poltrone.

  10. Kioske drži SNS družina pa je trebovanje Danasa vedeno na simboliku.

  11. Apsolutno tačno! Tako je i u ostalim malim mestima. Eventualno ga možete naći po dragstorima jer ga oni normanlo prodaju ali samo ujutru, posle je rasprodat. A niko ne kupuje!!! Prvo su ga krili, sad ga ne prodaju!!!

  12. U jednom velikom trgovinskom lancu list u centru Beograda list Danas izlazi u nekoliko primeraka, ali svaki put kada uzmem list u ruke samo da ga prelistam uz mene se nađe lice u nekakvoj bezbednosnoj uniformi i uredno opominje da je zabranjeno čitati novine u prodavnici. Pitam zašto? On kaže ne može. Pitam ga, a da ja čitam informer ili kurir da li bi moglo, on seva očima, da može progutao bi me. Eto toliko o listu Danas koji niko ne čita.

Ostavite komentar


Lični stavovi

Višak evra, manjak ekonomije 10

Višak evra, manjak ekonomije

Ministar finansija onomad reče, od 2020. godine u Srbiju se slilo 15,9 milijardi stranih direktnih investicija i po tome smo rekorderi na Zapadnom Balkanu. Da bi to ubedljivije delovalo, dodade da od ukupnih stranih investicija ovog regiona u Srbiju dolazi 60 odsto, a potom nabroji i druge uspehe koji se mogu direktno ili indirektno pripisati stranim investicijama.

Naslovna strana

Naslovna strana za 9. maj 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Srđan Gojković Gile, muzičar

Pozivam sve one koji čitaju Danas da ga podrže tako što će se učlaniti u Klub čitalaca Danasa i tako podržavati nezavisno novinarstvo.