Tvrdnje da „žena mora da bude smerna i brižna, a muškarac da nosi pantalone“ i „ukoliko je obrnuto, može doći do homoseksualnosti“, seksistički su i fašistički stavovi, čime se direktno utemeljuju dva velika problema srpskog društva. Prvi je stav da je ženi mesto u kući, muškarac je taj koji brine o porodici i koji mora da vodi glavnu reč u kući.
Tvrdnje da „žena mora da bude smerna i brižna, a muškarac da nosi pantalone“ i „ukoliko je obrnuto, može doći do homoseksualnosti“, seksistički su i fašistički stavovi, čime se direktno utemeljuju dva velika problema srpskog društva. Prvi je stav da je ženi mesto u kući, muškarac je taj koji brine o porodici i koji mora da vodi glavnu reč u kući. Po mom mišljenju, ovo nije pravo na različito mišljenje, već nešto mnogo gore. Drugi je stav da se homoseksualnost uči i da je ona bolest i problem. Nadam se da shvatate ozbiljnost rečenice, koju dotični tekst direktno implicira: „Na primer, ako je majka dominantna, a otac odsutan i nezainteresovan za dete, može se javiti homoseksualnost“.
Podsećam da je Svetska zdravstvena organizacija 17. maja 1990. godine zvanično uklonila homoseksualnost sa liste bolesti. Ja zaista ne znam šta su dotični psiholozi učili na fakultetu, ali ono što su izrekli u gorenavedenoj rečenici je potpuna glupost. Ne različito mišljenje, nego glupost. Po stručnoj psihološkoj i medicinskoj osnovi.
Navikao sam da se Danas bavi rešavanjem problema u našem društvu i njegovim unapređivanjem objektivnim i inteligentnim novinarstvom, a ne utemeljivanjem predrasuda i korišćenjem nestručnih i predrasudnih tekstova.
Zakon o javnom informisanju, član 38, kaže: „Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo.“
Navedenim tekstom podstiče se diskriminacija žena, a homoseksualnost se navodi kao problem.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


