Penziono osiguranje glavni problem Advokatske komore 1Foto: Matea Milošević/Univerzitetska biblioteka "Svetozar Marković"

Jugoslovenski listovi Pravda i Vreme pre tačno osamdeset godina pišu o penzionom osiguranju koje predstavlja najveći problem advokata.

Penziono osiguranje glavni problem Advokatske komore 2U Pragu je demonstrirala grupa mladića, stastavljena od elemenata raznih političkih stranaka. Policija je grupu mladića rasterala, a većih incidenata nije bilo, prenosi list Vreme.

Njeno veličanstvo kraljica Marija položila je kamen-temeljac đačke menze na Tašmajdanu, koja će nositi njeno ime. Ova zgrada će služiti siromašnim srednjoškolcima.

Rodino pozorište, koje pravi programe za mlađu publiku, uspelo je da privuče veliki broj dece akcijom da se gimnazijalcima pokaže prava umetnost i i da se odvoje od loših filmova i fudbala.

Na skupštini Advokatske komore kao najveći problem advokata izdvojeno penziono osiguranje. Vrlo je čest slučaj ako ne i pravilo, istakli su, da posle smrti advokat ostavi porodicu na ivici egzistencije. Pitanje obezbeđivanja advokata i njihovih porodica predstavlja najveći problem, prenosi list Vreme.

Celokupno izdanje možete pogledati na linku Narodne biblioteke

List Pravda donosi priču o podeli interesnih sfera između Rusije, Japana i Nemačke u Kini, dogovorili su šefovi diplomatija ove Penziono osiguranje glavni problem Advokatske komore 3tri velike sile.

Pre početka rata Britanija je imala tri vrste vojske: redovnu, teritorijalnu (dobrovoljnu) i milicijsku (ili regrutovanu). Danas postoji jedinstvena britanska vojska. Jedana od prvih odluka je da se spoje sve tri vrte vojne sile tako da svaki vojnik služi pod istim uslovima.

List Pravda donosi priču o završenom sudskom procesu koji je trajao jednu deceniju. Dokumenta ovog sudskog spora teška su 186 kilograma za koje je održano 683 ročišta.

Celokupno izdanje možete pogledati na linku Narodne biblioteke

List Danas svakoga dana prelistava glavne vesti na današnji dan pre 80 godina, tačnije 1939. godine. Predmet analize su dnevni listovi Vreme i Pravda, koji danas ne postoje. Ideja jeste da se čitaoci vrate u prošlost, da sa vremenske distance vide kako su izgledale vesti, ali i kako su novinari, pa i sami sugrađani, razmišljali u Srbiji u turbulentnom periodu između dva rata i pred sam početak Drugog svetskog rata. Pored političkih vesti, objavljivaćemo i društvene, ekonomske, ali i vesti iz domena zabave i sporta.

Projekat je realizovan u saradnji i uz materijal iz digitalne arhive Narodne biblioteke Srbije i Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari