Foto: Bojan CvejićSkupština Srbije potvrdila je danas više međunarodnih sporazuma, među kojima je Sporazum između vlada Srbije i Rusije o saradnji u borbi protiv terorizma.
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin rekao je ranije, obrazlažući Sporazum, da taj dokument treba da pruži osnov za dalje jačanje i unapređenje saradnje u borbi protiv terorizma.
“Terorizam je globalni fenomen, ne pogađa samo Srbiju, kao što ne pogađa ni samo Rusiju ili samo jednu zemlju na svetu. Terorizam je globalni fenomen, može da se pojavi bilo kada i bilo gde, čak i razlozi njegovog pojavljivanja ne moraju biti prepoznati”, rekao je tada Vulin.
Poslanici su potvrdili i Sporazum o saradnji između vlada Srbije i Irana u oblasti zaštite bilja i biljnog karantina.
Tim Sporazumom će, kako je ranije rekao ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Branislav Nedimović, biti omogućeno uspostavljanje kontrolnih tela koja će davati saglasnosti za izvoz robe iz jedne u drugu zemlju.
Potvrđen je i Sporazuma između vlada Srbije i Luksemburga o razmeni i uzajamnoj zaštiti tajnih podataka, koji će, kako je naveo Nedimović, koristiti svim državnim organima kako bi što lakše dolazili do neophodnih informacija za otkrivanje različitih krivičnih dela.
Poslanici su potvrdili i Sporazum o prenosu nadležnosti za pružanje usluga u vazdušnom saobraćaju između Saveta ministara Bosne i Hercegovine, Vlade Srbije i Vlade Crne Gore, izmenu Međunarodne konvencije o harmonizovanom sistemu naziva i šifarskih oznaka robe i Drugi dodatni protokol Svetske poštanske konvencije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


