
Kako je navedeno, sastanak je kao inicijalni razgovor poslužio za upoznavanje i razmenu argumenata, i bilo je reči o „bližem definisanju kategorija radnika na internetu koji su dobili ili očekuju poreske pozive i rešenja u proteklih pet godina kako bi se pronašlo adekvatno rešenje za sve radnike na internetu“.
Kako se dodaje, na današnjem sastanku sa premijerkom Anom Brnabić, ministrom finansija Sinišom Malim i direktorkom Poreske uprave Draganom Marković, nije odbijen nijedan zahtev koji je Udruženje radnika na internetu istaklo i postoji obostrana saglasnost i volja da se pregovori nastave.
„Mi ne odustajemo od naših početnih zahteva, a to su obustava slanja poziva, rešenja i naplate navodnih dugovanja radnika na internetu za period pre donošenja pravnog okvira za nas. O budućim rešenjima diskutovaće se tek kad se reši trenutna situacija“, istaknuto je u saopštenju.
Nastavak pregovora najavljen je za narednu nedelju, a trebalo bi da bude održano nekoliko sastanaka na kojima bi učestvovalo i Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, pored Ministarstva finansija i Poreske uprave.
Iz Udruženja očekuju da će se u nastavku pregovora na najefikasniji i najtransparentniji način razgovarati o rešavanju trenutne situacije i da će što pre biti nadjeno adekvatno rešenje za ostvarivanje prava i obaveza radnika na internetu.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
samo po zakonuuu!!
zakon je tu od 2003-e godine, samo su se malo prešli i mislili su da ako su u stranim bankama da država neće moći da proveri prilive novca i sad ima da plate sa kamatom, treba da budu srećni što država šalje samo opomene jer da krene da šalje kazne ne bi bilo dovoljno mesta po našim zatvorima pošto je samo 0.3-0.4% njih plaćalo porez po zakonu
Porez se mora platiti a ionako je taj rad ilegalan u EU.Koja bi firma ugledna nekom strancu dala poslovne nilanse kad je to u svakoj firmi poslivna tajna ?Pored toga što rade sa sumnjivim furmama koriste i nelegalni softver.Znam jer mi u google imamo podatke da u Srbiji samo 10% ima legalni (plaćeni) siftver.U Kini svaki mesec se uništi na milione hard diskova sa ne legalnim materijalom.Ima i free ali bez nekih važnih funkcija.
Gde češ ti u Google da radiš a pišeš „ne legalnim“. O ostalim vratolomijama prilikom sastavljanja rečenice da ne govorim. Jedino ako štab interno ne zovete „Google“, to jedino ima smisla.
I drzavi i frilenserima je u interesu da se dogovore a o hakovanju na drzavne sajtove da zaborave i da se ograde od tako necega .
Jos na protestu Pogacar je izjavi da je dobio poziv iz sekretarijata Vlade na razgovor. Odakle njima privatan broj telefona Pogacara ? Ako je udruzenje radnika na Internetu krenulo da prgovara sa predstavnicima Vlade, da li je obavilo uopste konsultacije sa sirokom bazom flilensera ? Sklon sam da verujem da ce ih Vlada ispaliti kao isve one koji su pristali na „pregovore sa njima“. Radnike PKB-a su preveslali samo tako, radnike Poste Srbije, taksiste i tako redom.