Ovogodišnja 47. po redu Borina nedelja biće držana od 23. do 29. marta u organizaciji Književne zajednice “Borisav Stanković”, a pod pokroviteljstvom grada Vranja. Gradonačelnik Zoran Antić rekao je da će na čelu Odbora za realizaciju „Borine nedelje“ biti predsednik Skupštine Dejan Tričković, dok će članica Gradskog veća Maja Ristić biti koordinator manifestacije.
– Našli smo zajednički jezik sa Književnom zajednicom i nepotrebno je da Vranje istu manifestaciju ima na nekoliko različitih mesta, zloupotrebljavajući ime i delo Borisava Stankovića. Za manifestaciju će biti utrošeno manje od milion dinara, jer smo uveli određene mere štednje kada je reč o gradskom budžetu. Gradonačelnik Vranja nije obelodanio koliki će iznosi biti nagrade koja nosi ime Borisava Stankovića.
Antić je naveo da će žiri biti sastavljen od tri člana Književne zajednice i jednog iz Gradske uprave, što je urednik Književne zajednice Miroslav Cera Mihailović demantovao.
– Na ovogodišnjoj Borinoj nedelji biće tri člana komisije i svi će biti iz Književne zajednice – demantovao je gradonačelnika Mihailović. U žiriju po njegovim rečima biće, kao predsednik, Aleksandar Jovanović i članovi Milo Lompar i Goran Maksimović.
Manifestaciju će otvoriti prošlogodišnji dobitnik Borine nagrade Voja Čolanović. Ove godine nagrada će biti dodeljena 23. put, a prošle godine dodeljene su dve nagrade jedna Gradske uprave, a druga Književne zajednice kojom rukovodi Miroslav Cera Mihailović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


