Foto: Goran RistićJuče je otpočela proslava koja će trajati čitav vikend – Gnezdo Fest u Kruševcu ušao je u svoj slavljenički ritam, donoseći dane umetnosti, muzike, igre i zajedništva na obali reke Rasine.
Festival se održava od 10. do 13. jula u prostoru Alternativnog kulturnog centra Gnezdo u Bivolju, a ulaz na sve programe je besplatan.
U fokusu Gnezdo Festa su zajedništvo, sloboda izražavanja i inkluzija, a program svakog dana počinje jutarnjim dečjim radionicama i jogom, dok se večeri pretvaraju u živopisne kulturne događaje uz performanse, koncerte i filmske projekcije.
Jučerašnji dan otvoren je uz radionicu gline ĆIRAMIDA, cirkuski nastup na svili, DJ setove, večernje filmske projekcije iz selekcije BELDOCS ECHO i kratke filmove iz MikroFAF-a. Nastup Bam Bam kolektiva, prvobitno zakazan za četvrtak, pomeren je na subotu u 20 časova, na festivalskoj plaži.

Petak donosi muzičke nastupe izvođača kao što su Nikola Lučić, Ukor, Enum, Goatmare & HellSpades i Ludwig Ludwig, uz bogat dnevni i večernji program radionica, muzike i filmova.
U subotu posetioce očekuje niz DJ setova, predstava TO Teatra, pomenuti koncert Bam Bam kolektiva, kao i muzičko veče u znaku Novog talasa. U kreativnom delu programa ističe se radionica Porodični vremeplov i joga na otvorenom.
Nedelja je rezervisana za porodične aktivnosti i društveni angažman: radionicu žongliranja, takmičenje u pravljenju kula u pesku, kao i inkluzivni performans udruženja za pomoć osobama sa autizmom. Veče zatvara Konferencija o pravima prirode, koju zajednički organizuju PATOS, Tri groša i Kulturociklin, kao i film Pisma iz Vučije ulice u okviru BELDOCS programa.
Predstava „Kućica brojeva“, koja je bila najavljena za nedelju je, na žalost, otkazana.
Pod sloganom „prostor susreta, zajedništva, slobode i inspiracije“, Gnezdo Fest poziva sve generacije da se priključe i stvore nezaboravne letnje uspomene uz reku.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


