Foto: Milan Maricic/ATAImagesPozorište na Terazijama jedno je od pozorišta koja su pružili podršku studentskim protestima i blokadama.
Već desetak dana, Pozorište na Terazijama je mesto ne kome se mogu videti „krvave ruke“, koje su imali članovi ansambla, a kasnije i glumci, balet i hor.
Pozorište na Terazijama ❤️✊ pic.twitter.com/8VeqT0Gv3B
— Lila Ramonda (@milaramonda) December 20, 2024
Ova podrška nastavila se iz dana u dan i na ulazu u pozorište čitalo se saopštenje Udruženja dramskih umetnika Srbije kao odgovor na nasilje i nesmirivanje tenzije.
Pozorište na Terazijama, sinoć pic.twitter.com/f0qDv86Qmy
— Lila Ramonda (@milaramonda) December 30, 2024
Oni su ponovili svoju podršku studentima i pozvali na odgovornost svih onih koji su učestvovali u tragediji u Novom Sadu, bez obzira koje funkcije su u pitanju.
Rekli su da do ispunjenja zahteva studenata ostaju uz njih i da podržavaju svaki zakonsku aktivnost koja je u duhu principijelnosti i nepristajanje na ucenjivanje.
Pozorište na Terazijama je samo jedno od mnogih pozorišta koja su podržale studente, „krvave ruke“ su viđene i u Narodnom pozorištu, između ostalih, a tamo je izbio i skandal kada „Pepeljuga“ iz predstave nije htela da uzme ruku dirigentkinje nakon nastupa.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


