Čuvena kanadski cirkus Cirque du Soleil nastupiće sa predstavom „Alegria” od 29. juna do 1. jula u Beogradskoj areni. Predstavnici ove trupe, artista Denis Tolstov i publicistkinja Ženeviev Lorendo, juče su posetili Beograd gde su se predstavili novinarima, a Tolstov je izveo i svoju tačku – balansiranje na rukama.
Denis je iz Ukrajine a počeo je da trenira cirkuske veštine sa osam godina, zahvaljujući svojoj majci koja je radila u cirkusu. Istovremeno je išao u regularnu školu i cirkusku a 2001. godine ga pronalazi skaut Cirque du Soleil i poziva da se pridruži ovoj najpoznatijoj cirkuskoj trupi na svetu.
Treniramo pet puta nedeljno, a pre svakog izvođenja imamo 30 minuta zagrevanja. Tokom nastupa koncentrišem se isključivo na svoje trikove i muziku koja me prati, jer bi zbog bilo koje druge mislio mogao da se povredim – rekao je Tolstov, koga će beogradska publika osim u tački balansiranju na rukama moći da vidi i kako žonglira.
Trupa Cirque du Soleil je već nastupala u Beogradu, novembra 2010. kada su tokom pet dana u Beogradskoj areni izvodili predstavu „Saltimbanco“. Ovaj put će to biti „Alegria“, jedna od najstarijih i najzahtevnijih predstava koja je, kako kaže Denis, namenjena za celu porodicu, jer će njoj videti sve ono o čemu su samo mogli da sanjaju.
Produkciju predstave, koju je pogledalo preko 10 miliona ljudi širom sveta, čini 55 izvođača i muzičara iz 17 zemalja koji izvode vratolomne akrobatske tačke. U baroknom i operskom stilu sa raznobojnim kostimima, uživo izvođenom originalnom muzikom i scenografijom u službi isticanja zadivljujućeg spektakla atletizma i umetničke akrobatike, „Alegria“ je rezultat miksa veštine, snage i brzine u kombinaciji sa elegancijom i nestvarno laganim nastupom.
Predstave će se prikazivati od 29. juna do 1. jula u pet termina. Ulaznice za ovaj artistički spektakl mogu se nabaviti po cenama od 2.500 do 5.500 dinara, koliko koštaju VIP karte. Takođe, od 1. juna moguća je kolektivna kupovina ulaznica za pravna lica sa specijalnim popustom od 20 odsto.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


