Božidar ĐurkovićBožidar Đurković, Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Rukometni savez Srbije (RSS) izabrao je danas Božidara Đurkovića za predsednika svog Upravnog odbora.

Za predsednika Skupštine jednoglasnom odlukom izabran je Matija Kovač iz Novog Bečeja, a njihovi mandati će trajati do 2029. godine.

Đurković je izjavio da je Superligi Srbije nephodna reforma i predložio da se razmotri formiranje kup takmičenja i lige za igrače do 20 godina.

– Neophodna nam je reforma Superlige, kako bi se dostigao veći kvalitet takmičenja, ali i da se vođenje Super lige vrati klubovima i ARKUS-u. Razvojna strategija koju bi kreirao Sektor za razvoj, koji smatram da treba da postoji pored Sektora za sport koji je nastao za vreme rada prethodnog rukovodstva, bi mogao da uzme u razmatranje formiranje kup takmičenja i lige za igrače do 20 godina, da sve utakmice postanu kvalitetniji događaji, ali i da se nacionalni Kup igra istog dana kako bi to bio jedan svojevrsni spektakl – naveo je Đurković, a preneo RSS.

– Jedan od prioriteta je i strategija za animaciju i zadržavanju dece u rukometu, pomoć regionalnim savezima za bolju promociju, ali i kvalitetnije lige mlađih kategorija uz sponzorsku pomoć – dodao je Đurković.

Novi predsednik Upravnog odbora rekao je da želi da poveća broj dece u rukometu, kao i da poboljša kvalitet reprezentacije kroz rukometne akademije.

– Vidimo da je rukometna akademija u Švajcarskoj dovela do izuzetnog razvoja nacionalne selekcije u ženskoj konkurenciji, kao i da je Portugal na taj način doživeo ekspanziju u muškoj. Njihovi igrači nalaze se u vodećim evropskim klubovima, a reprezentacija se rapidno penje ka samom vrhu. O primeru koji nam dolazi iz Mađarske ne treba trošiti reči, to je model po kojem razvijaju svoje reprezentacije – kazao je Đurković.

Funkciju potpredsednika Upravnog odbora vršiće Vladimir Mandić, Milan Vujko i Milan Đukić, dok upravljačko telo RSS-a čine još Jovan Kovačević, Ljiljana Maksić, Ana Živanović, Branka Tešanović Marković, Stefan Vukotić, Srđan Milosavljević, Dragomir Menićanin i Milorad Radišić.

Prva sledeća sednica Upravnog odbora biće održana uoči revanš utakmice baraža za plasman na Svetsko prvenstvo za žene, u Boru, 13. aprila.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari