Barak Bahar, Foto: EPA-EFE/ANTHONY ANEXMakabi iz Haife je doživeo debakl u meču šampionata Izraela protiv Hapoela (1:5), a trener Barak Bahar je dobio otkaz posle ubedljivog poraza.
Nekadašnji strateg Crvene zvezde brzo je završio drugu misiju u klubu iz Haife koji je tokom prvog mandata doveo do Lige šampiona i osvojio tri šampionske titule.
Ovoga puta Bahar je morao da napusti klupu tri kola pre kraja prvenstva ostavivši ekipu koja se grčevito bori za plasman na evropsku scenu.
Pored Bahara otkaz je dobio i sportski direktor Makabija Gal Alberman, a tim će do kraja sezone voditi dosadašnji trener omladinske ekipe Itaj Modrehaj.
Bahar se vratio u Makabi pre 12 meseci, a imao je ugovor na dve godine. Prethodno je vodio Crvenu zvezdu u jesenjoj polusezoni 2023. godine i u Ligi šampiona zauzeo poslednje mesto u grupi sa Mančester sitijem, Lajpcigom i Jang bojsom.
Dobio je otkaz zbog toga što je prvi deo šampionata Srbije završio na drugoj poziciji iza Partizana uz poraz u večitom derbiju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


