Marko Gudurić, Foto: Pedja Milosavljević/STARSPORTKošarkaši Fenerbahčea savladali su Bajern Minhen u gostima rezultatom 89:77 u poslednjem, 34. kolu, Evrolige.
Tim iz Istanbula obezbedio je drugu poziciju pred plej-of, dok su Bavarci ovim neuspehom ostali bez direktnog mesta u doigravanju.
Fenerbahče je od prvog minuta bio dominantan u Minhenu. Serijom trojki na početku meča gosti su stekli dvocifrenu prednost koju su kasnije uvećali do 24 poena i zadržali do kraja meča.
Poraz Bajerna odgovara košarkašima Crvene zvezde koji bi u slučaju pobede nad Panatinaikosom u gostima u petak (20.15) mogli da stignu i do osme pozicije pred plej-in, ako dođe do trougla Crvena zvezda-Bajern-Pariz sa učinkom 19-15.
U slučaju poraza u Atini crveno-beli će sačekati plej-in na desetoj poziciji.
Evroliga, 34. kolo
Četvrtak
Bajern – Fenerbahče 77:89
Asvel – Monako 78:83
Olimpijakos – Makabi 99:93
Armani – Baskonija 111:89
Partizan – Real 89:91
Pariz – Alba 72:63
Petak
Efes – Žalgiris 19.30
Panatinaikos – Crvena zvezda 20.15
Barselona – Virtus 20.30
Standings provided by Sofascore
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


