Još dva lakša komada 1Foto: VIVEK PRAKASH

Odbojkaši Srbije zabeležili su maksimalnu pobedu na startu poslednjeg, petog vikenda Lige nacija u Đangmenu, odnosno devetu ukupno u tom takmičenju.

Srbija je savladala Kanadu sa 3:0, po setovima 25:21, 25:18 i 25:17, posle 82 minuta igre. Time su došli nadomak zacrtanog cilja –  plasmana na finalni turnir u Lilu, za šta su im potrebne pobede u oba preostala meča.

Najefikasniji na utakmici bio je Srećko Lisinac sa 17 poena, među kojima su četiri asa u finišu, tri manje je dao Uroš Kovačević, a 12 Aleksandar Atanasijević. U ekipi Kanade istakao se Gevin Šmit sa 16 poena i on je bio jedini dvocifreni u svom timu.

Kanada je na početku meča stekla dva poena prednosti i tu razliku čuvala do 9:7, kada je Srbija uspela da izjednači na 9:9. Srbija je povela sa 14:12 i 19:16, da bi Kanada posle 22:19 za Srbiju smanjila na 22:21. Serijom 3:0, Srbija je prvi set dobila sa 25:21.

Srbija je u drugom setu nastavila sa odličnom igrom i povela sa 4:1, 7:2, 10:4 i 13:6. U nastavku je bilo 17:9, pa 23:14, a na kraju 25:18 za vođstvo Srbije od 2:0 u setovima.

U trećem setu se vodila izjednačena borba, da bi Srbija povela sa 8:6. Izjednačili su Kanađani, a Srbija serijom 6:1 stigla do prednosti od 14:9. U nastavku je bilo 16:11, ali su Kanađani smanjili na 16:14. Uzvratila je Srbija vođstvom 18:14, a posle 18:15, na servis Lisinca (4 uzastopna asa), Srbija je povela sa 24:15. Treći set je pripao Srbiji sa 25:17, a meč sa maksimalnih 3:0.

Srbija danas u 2. kolu igra protiv Japana od 10.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju protiv Kine od 13.30 časova.

Finalni turnir će se odigrati 4 – 8. jula na fudbalskom stadionu Pjer Moroa u Lilu, u Francuskoj. Pored Francuske, plasman na Finalni turnir će izboriti 5 najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.