Milan Glušac, vaterpolo reprezentacija, SrbijaFoto: Pedja Milosavljević/STARSPORT

Golman vaterpolo reprezentacije Srbije Milan Glušac izjavio je da je osvajanje zlata na nedavno završenom Evropskom prvenstvu u Beogradu neverovatan osećaj i da smatra da on i njegovi saigrači još uvek nisu svesni uspeha koji su postigli.

– Neverovatan osećaj, kao da sanjam i da se nisam budio čitavog dana. Mislim da još nismo svesni šta smo uradili i da ćemo to biti tek za par meseci – naveo je Glušac za Radio-televiziju Srbije (RTS).

Reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je u nedelju u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu pobedila selekciju Mađarske 10:7.

Glušac je rekao da su on i njegovi saigrači loše započeli prvenstvo, potcenivši selekciju Holandije u prvoj utakmici šampionata.

– Nismo otvorili najbolje. Mučili smo se sa Holanđanima, ali smo znali da moramo sve da pobedimo, ako želimo da osvojimo prvenstvo. Nažalost, nismo maksimalno shvatili Holandiju, uzeli smo dva boda i to nam je otežalo drugi krug. Uspeli smo na kraju da dođemo do svih pobeda i slavimo na kraju – kazao je Glušac.

Golman reprezentacije Srbije rekao je da smatra da je utakmica drugog kola prve faze protiv Španije bila najteža utakmica na turniru.

– Najlakše je bilo finale, a najteže protiv Španije, jer je to bila prelomna utakmica, ili jesmo ili nismo – izjavio je Glušac.

Glušac je naveo i da je njegova ekipa bila željna da se dokaže pred domaćom publikom.

– Za tako nešto radimo celog života. Želja za dokazivanjem. Svaki novi dan je novo vreme i mesto za dokazivanje i gde ćete lepše da se predstavite nego pred domaćom publikom rekao je Glušac.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari