Nenad Stojaković, Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs Fudbaleri Partizana pretrpeli su ubedljiv poraz na gostovanju Crvenoj zvezdi u meču 24. kola Superlige Srbije 3:0 (1:0).
Partizan se dobro držao u 178. večitom derbiju do finiša prvog dela igre, a onda je u nastavku domaćin bio izrazito bolji.
– Pripremali smo utakmicu na određen način i dobro smo je otvorili. Kasnije je možda odlučio i nedostatak kvaliteta. Svestan sam da najveću odgovornost snosi trener – rekao je šef stručnog štaba Partizana Nenad Stojaković na konferenciji za medije.
Budući da je već na početku drugog dela sezone njegov ostanak u klubu bio upitan, pitanje o ostavci se nametnulo samo od sebe.
– Nemam komentar na pitanje o ostavci – kratko je poručio 45-godišnji Beograđanin.
Otkrio je i koje momente meča smatra ključnim za poraz.
– Odlučio je penal, ne znam šta se desilo u tom trenutku, posle udarca Vukotića. Odluke na terenu su te koje donose razliku, u 47. minutu nekoliko naših igrača nije donelo dobre odluke i to je nedopustivo. Pogrešne odluke su rezultirale ovakvom ishodu – zaključio je Stojaković.
Zvezda je sada pobegla Partizanu na liderskom mestu i ima četiri boda više na tabeli.
Bonus video: Poništen gol Partizana u derbiju
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


