Foto: Beta AP/Mark J. TerrillKošarkaši Denvera slavili su na gostovanju Nju Orleansu 125:118 (30:26,28:36,25:35,35:28) u duelu NBA lige.
Srpski centar Nikola Jokić zabeležio je novi tripl-dabl.
Za deveti tripl-dabl u 14 mečeva ove sezone Jokić je ubacio 28 poena uz 11 skokova i 12 asistencija. Somborac je na parketu proveo 36 minuta, a iz igre je imao šut osam od 14 za dva i dva od četiri za tri poena, pogodio je i šest od sedam slobodnih bacanja, jednu ukradenu i četiri izgubljene lopte.
Prva četvrtina pripala je Pelikansima, ali četiri poena prednosti su se brzo istopila i Denver je kontrolisao meč do kraja.
Međutim, pored još jedne sjajne partije Jokić nije bio najefikasniji u svojoj ekipi, bio je to Pejton Votson sa 32 poena.
U redovima Nju Orleansa sjajno veče imao je ruki Derik Kvin koji je postigao 30 poena uz devet skokova i četiri asistencije. Njegov rekord karijere ispratio je sa 23 poena Marfi.
Denver sada ima skor od 11 pobeda i tri poraza u najjačoj košarkaškoj ligi sveta i zauzima drugo mesto konferencije Zapada, a Nju Orleans je upisao dve pobede i 13 poraza i trenutno su na poslednjem mestu iste konferencije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


