Posle raznih problema: Novak Đoković dobio mural u Melburnu (FOTO) 1Foto: EPA-EFE/JOEL CARRETT

Srpskom teniseru Novaku Đokoviću ukazan je čin poštovanja u Melburnu, uprkos svim turbulencijama koje je imao u Australiji proteklih godina.

Novak Đoković je tokom svoje karijere najviše uspeha ostvario upravo u Australiji, osvajao je Ausralijan open čak 10 puta, ali ne može se reći da ga samo lepe uspomene vežu za ovu državu.

Već naširoko je poznata drama koju je trenutno šesti teniser planete doživeo tokom 2022. godine, kada je bio deportovan iz zemlje i kada mu je bilo zabranjeno učestvovanje na turniru, uprkos specijalnom izuzeća sa kojim je doputovao u Australiju.

Đoković je govorio i o uslovima u hotelu za imigrante u kojem je boravio tokom čitavog haosa u Australiji 2022. godine.

Neprijatnosti u Australiji je bilo i ove godine za rekordera po broju grend slemova.

Najpre sa novinarom televizijske stanice „Najn“ Toni Džonsom, koji je na neprikladan način komentarisao Đokovićeve navijače iz Srbije, zbog čega je na kraju uputio izvinjenje.

Ni završetak turnira nije mogao da prođe mirno, pošto je Đoković izviždan sa tribina prilikom odlaska sa terena, pošto je predao polufinalni meč Aleksanderu Zverevu.

Međutim, ovakve situacije često bace u „senku“ koliko je jedan od najboljih sportista svih vremena voljen svuda u svetu, pa tako i u samom Melburnu.

Na društvenim mrežama je isplivalo umetničko delo u Melburnu posvećeno Novaku Đokoviću.

Umetnik pod imenom Džarod Greč je naslikao mural sa Novakovim likom u delu grada „Hosier Lane“ u Melburnu.

Novak Đoković se vraća na teren 17. februara na turniru u Dohi.

Autor je polaznik Danasove škole novinarstva.

Projekat „Danasova škola novinarstva je sufinansiran iz Budžeta Republike Srbije – Ministarstva informisanja i telekomunikacija.

 

Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Posle raznih problema: Novak Đoković dobio mural u Melburnu (FOTO) 2

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari