Foto: EPA/JAMES ROSS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUTNovak Đoković će igrati u prvom kolu Australijan opena protiv Pedra Martineza.
Organizatori grend slema u Melburnu su odredili termine mečeva koji su na programu u ponedeljak.
Novak i španski teniser neće izaći na teren pre 10:30 časova, a TV prenos je na jednom od kanala „Eurosporta“.
Ovaj duel zatvoriće program u ponedeljak na “Rod Lejver areni”, a pre toga u devet sati na teren će Iga Švjontek i Ju Juan.
Đoković do sada nije igrao protiv Martineza koji se nalazi na 71. mestu ATP liste. Španac ima 28 godina, a trener mu je doskorašnji profesionalac, sunarodnik, Albert Ramos-Vinolas.
U ponedeljak će na teren i Hamad Međedović i Laso Đere.
Međedović igra protiv Marijana Navonea prvi meč na terenu broj 7, u jedan sat iza ponoći.
Rival Đerea je Sten Vavrinka, a ovaj duel ne bi trebalo da počne pre pet sati po centralnoevropskom vremenu, jer je prema rasporedu treći po redu na “KIA areni”.
Poznati su i termini mečeva srpskih tenisera prvog dana takmičenja, u nedelju.
Bonus video: Šta čeka Novaka u 2026. godini?
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


