ArsenalFoto: EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu u Londonu Brajton 2:1, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Prednost Arsenalu doneo je Martin Edegor pogotkom u 14. minutu, a vođstvo je uvećao napadač Brajtona Žoržinjo Ruter autogolom u 52. minutu.

Konačan rezultat postavio je vezista Brajtona Dijego Gomes pogotkom u 64. minutu.

Oba kluba će u narednom kolu igrati u Londonu, Arsenal kao domaćin protiv Aston Vile, a Brajton na gostujućem terenu protiv Vest Hema.

Liverpul je na svom terenu pobedio Vulverhempton 2:1.

Prednost Liverpulu doneo je Rajan Gravenberh golom u 41. minutu, a vođstvo je uvećao Florijan Virc pogotkom minut kasnije.

Konačan rezultat postavio je defanzivac Vulverhemptona Santijago Bueno pogotkom u 51. minutu.

Liverpul će u narednom kolu dočekati Lids, dok će Vulverhempton igrati na gostujućem terenu protiv Mančester junajteda.

Brentford je na svom terenu u Londonu pobedio Bornmut 4:1.

Prednost Brentfordu doneo je Kevin Šade pogotkom u sedmom minutu, a vođstvo je uvećao srpski golman Bornmuta Đorđe Petrović autogolom u 39. minutu.

Treći gol za Brentford postigao je Šade u 51. minutu, a prvi za Bornmut Antoan Semenjo u 75. minutu.

Konačan rezultat je u šestom minutu nadoknade drugog poluvremena postavio Šade, svojim trećim pogotkom na utakmici.

Oba kluba će u narednom kolu igrati u Londonu, Brentford kao domaćin protiv gradskog rivala, ekipe Totenhema, a Bornmut na gostujućem terenu protiv Čelsija.

Barnli je na svom terenu odirao nerešeno protiv Evertona 0:0, dok je Fulam na gostujućem terenu u Londonu pobedio Vest Hem 1:0.

Srpski vezista u ekipi Fulama Saša Lukić počeo je tu utakmicu kao starter, da bi iz igre izašao u 88. minutu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari