Rus ponovo ide iz Zvezde na pozajmicu 1 (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Fudbaler Crvene Zvezde Jegor Prucev napustiće Crvenu zvezdu i vratiće se u redove slovenačkog prvoligaša Celja.

Mladi ofanzivni vezista (22) je prošle sezone bio pozamljen ekipi Celja, a kako je konkurencija u timu iz „Ljutice Bogdana“ jaka, mladi ruski fudbaler će ponovo krenuti put Slovenije.

Prucev je prošle sezone proglašen za najboljeg mladog fudbalera slovenačkog prvenstva i pomogao je ekipi Celja da dođu do šampionskog naslova.

Slovenci su iz tog razloga prošle godine pokušali da otkupe Jegora Pruceva, nudili milion evra, ali je Crvena zvezda tražila duplo veću sumu.

Prošlogodišnje dobre partije su bile povod da ga crveno-beli vrate juna 2024. godine u svoje redove.

Rus ponovo ide iz Zvezde na pozajmicu 2
(Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Međutim, ispostavilo se da još nema mesta u ekipi za mladog fudbalera, Prucev se i povredio tokom priprema u Turskoj, pa je pao u drugi plan i imao je manju minutažu u prolećnom delu sezone.

Posle razgovora sa ljudima iz kluba, Rus je odlučio da ponovo ode na pozajmicu.

Hrvatski fudbaler Ivan Brnić je napustio Celje i otišao u Bašakšehir iz Istanbula i to je bio povod da Slovenci vrate Pruceva.

Prucev je imao svega 17 godina kada je 11. avgusta 2021. godine stigao u Crvenu zvezdu i potpisao četvorogodišnji ugovor.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari