Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORTVaterpolisti Srbije igraju po principu hladno-toplo u dosadašnjem toku Prvenstva Evrope koje se igra u Beogradu.
U prvom kolu smo bili nadomak poraza, a delić sekunde je doprineo da ne bude prizant pogodak Holandije za trijumf. Zatim smo uspeli posle peteraca da osvojiom dva boda.
Potom je došao meč koji je vratio veru da možemo do odličja. Savladali smo svetskog i evropskog šampiona Španiju iako smo igrali čak četiri minuta sa igračem manje u poslednjoj četvrtini kada je dirrektan crveni karton dobio Dušan Mandić.
Preliminarnu fazu smo završili pobedom nad Izraelom (19:9). Meč nije imao nikakav značaj, ali svakako da je razočaravajuće bilo gledati kada su igrači selekcije iz Azije od 0:3 stigli do 5:5. Došli smo do ubedljive pobede, ali sa vrlo neubedljivom igrom, jer treba ostaći da je Španija dobila Izrael sa 25 razlike (28:3).
Sada je formirana nova grupa, u kojoj su po tri provoplasane iz grupa A i C (prenose se bodovi sa ekipama koje su takođe prošle), iz koje će prve dve ekipe ići u polufinale.
Prvi duel Srbija igra u petak protiv Francuske. Meč je prvobitno bio zakazan za 15.30, ali iz LEN-a je stiglo saopštenje da će se taj meč igrati u 20.30.
– Očekujem pobedu. Dosta smo kvalitetnija ekipa. Oni su promenjali dosta igrača u odnosu na Pariz, igrali smo s njima sada i na pripremnom turniru u Trebinju, tako da, ako uđemo kao protiv Španije od samog početka agresivno, mislim da se pitanje pobednika neće postavljati. Znamo odakle nam preti najveća opasnost, spremićemo se danas, imamo trening i da spremimo taktiku za njih, tako da bićemo spremni – rekao je uoči duela sa Francuzima srpski reprezentativac Sava Ranđelović.
Na tom meču, kao i protiv Izraela neće biti u timu Dušana Mandića, čiji izostanak mnogo fali.
– Sigurno nedostaje, pogotovo jer je levoruki igrač, ali i njemu je možda odgovaralo da odmori jer je nedavno izašao iz povrede. Potrudićemo se da nadomestimo taj nedostatak i da budemo spremni kada se on vrati – naglasio je Ranđelović.
Srbija će i ostala dva duela igrati u terminu 20.30. Prvo sa Mađarskom (nedelja, 18. januar), a zatim i sa Crnom Gorom (utorak, 20. januar) u duelima E grupe Evropskog prvenstva.
Ukoliko Srbija pobedi Francusku i Crnu Goru, a izgubi od Mađarske, onda ćemo navijati za naše severne susede u duelu sa Španijom (ako oni slave protiv Crne Gore i Francuske), jer smo mi „ostali kratki za bod“ iz duela sa Holandijom.
Evropsko prvenstvo u vaterpolu, druga faza
GRUPA E
16. januar
(2A – 2C) Crna Gora – Španija 15.30
(1A – 3C) Mađarska – Holandija 18.00
(3A – 1C) Francuska – Srbija 20.30
18. januar
(3A – 2C) Francuska – Španija 15.30
(2A – 3C) Crna Gora – Holandija 18.00
(1A – 1C) Mađarska – Srbija 20.30
20. januar
(3C – 3A) Holandija – Francuska 15.30
(2C – 1A) Španija – Mađarska 18.00
(1C – 2A) Srbija – Crna Gora 20.30
Tabela E grupe: Mađarska 6 bodova, Srbija 5, Španija 3, Crna Gora 3, Holandija 1, Francuska 0.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


