Foto: EPA/FILIP SINGEROdluka država Komonvelta da priznaju Palestinu je nagrada za Hamas, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Izrale, posle današnje odluke Velike Britanije, Australije i Kanade da priznaju palestinsku državu.
„Priznanje nije ništa drugo do nagrada za džihadistički Hamas, a podstaklo ga je Muslimansko bratstvo koje deluje u u Velikoj Britaniji“, navodi se u saopštenju, prenosi Tajms ov Izrael.
„I lideri Hamasa otvoreno priznaju da su ova priznanja direktan rezultat i plod masakra od 7. oktobra. Ne dozvolite da džihadistička ideologija diktira vašu politiku“, dodaje se.
Objavljujući priznanje nezavisne palestinske države, Velika Britanija, Kanada i Australija su naglasile da Hamas neće moći da ima bilo kakvu ulogu u budućem upravljanju državom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


