Nakon što je Brajan Volš optužen da je ubio suprugu Anu: Šta znače optužbe za ubistvo ako nije pronađeno telo žrtve? 1Foto: Twitter/Josh Benson

Gonjenje slučajeva ubistva bez tela žrtve „retko je, ali se dešavalo“, mada ključ je u tome da imate „dovoljno dokaza koji bi pokazali da je navodna žrtva zaista mrtva“, smatra advokat Natanijel Amendola iz Masačusetsa, povodom nestanka Ane Volš.

Trenutno se nadležni suočavaju sa novim detaljima u istrazi – njen muž Brajan Volš optužen je za ubistvo supruge čiji posmrtni ostaci nisu pronađeni.

Ana Volš je poslednji put viđena tokom proslave Nove godine u svom domu u Kohasetu u Masačusetsu i još uvek nema traga od nje.

Amendola, koji pomno prati ovaj slučaj, rekao je za Foks njuz u utorak, pre nego što je objavljeno da je Volš optužena za ubistvo, da će tužioci morati da se oslone na druge vrste dokaza kako bi dokazali da je došlo do smrti.

Kako objašanjav, porota će želeti da zna gde je Ana Volš.

„Tužiocima će biti teško“, rekao je Amendola.

„Ne želim da budem pesimističan, ali tužioci mogu da sastave dokaze jedino ako pronađu delove tela. Ako nađu glavu to je dokaz da je umrla. Ali ako nađu prst… kako da dokažete da nije izgubila prst u tuči i da je negde još uvek živa“, objasnio je ovaj advokat.

To je skraćena verzija varljive prirode krivičnog gonjenja u slučaju ubistva bez tela.

Iza kulisa, Amendola ne veruje da su vlasti pritiskale Brajana Volša da da izjavu, i siguran je da mu njegov advokat govori da ćuti.

„Priznanje, na primer, može pomoći da se zadovolji taj teret, iako zakon zahteva da neki dodatni dokazi potkrepe priznanje. Za sada nema direktnih dokaza da je Ana Volš mrtva. Ali možda postoje neki posredni dokazi da jeste“, dodao je advokat.

Ukazao je i na to da ako se krv pronađena u podrumu Volšove kuće, kao i slomljeni nož, pozitivno identifikuju kao Anin DNK „može se zaključiti da je dospela tamo jer se posekla na nož“.

„Ako nadležni mogu da sakupe dovoljno dokaza ove vrste, možda će moći da pokažu, uzgred, da je Ana mrtva“, rekao je Amendola.

To je ono što je Danijel Bib, bivši pomoćnik okružnog tužioca Menhetna, koji je postao advokat za krivična dela, morao da uradi kada je gonio dr Roberta Bjerenbaum (Birenbaum) za ubistvo njegove supruge Gejl Kac 1985. godine.

Bib i njegov tim su obezbedili osudu protiv Bierenbauma u oktobru 2000. godine, a 20 godina kasnije, Bierenbaum je priznao ubistvo tokom saslušanja odbora za uslovni otpust.

Brian Volš je prethodno uhapšen jer je navodno lagao policiju o tome gde se nalazio 1. i 2. januara dok je policija tragala za njegovom ženom.

Bilo je potrebno tri dana da njen poslodavac prijavi nestanak Ane Volš.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari