Milorad Pupovac ponovo izabran za predsednika Glavnog odbora SDSS-a 1foto (BETAPHOTO/HINA/Lana SLIVAR DOMINIC)

Miloradu Pupovcu potvrđen je novi četvorogodišnji mandat na mestu predsednika Glavnog odbora Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS), odlučeno je na izbornoj skupštini koja je danas održana u Vukovaru.

Pupovac je poručio da će se u naredne četiri godine SDSS baviti jačanjem svog političkog položaja u okviru opozicionog korpusa stranaka s kojima deli slične vrednosti, kao i ostvarivanjem prava nacionalnih manjina definisanih operativnim programima.

Istakao je i da će stranka podsticati dijalog u Hrvatskom saboru i političkom životu zemlje, „umesto širenja sukoba“.

Govoreći o aktuelnim događajima u čijem se središtu našla srpska zajednica, Pupovac je rekao da nije obeshrabren, ali jeste zabrinut.

„Hrabrosti nam ne nedostaje, ali brigu imamo i želimo je podeliti sa svima koji razumeju razloge za brigu. Svi mi koji živimo u Hrvatskoj imamo razloga za zabrinutost, osim onih koji nemaju nikakve kočnice i koje vode loši pogledi na druge ljude i narode, suprotni onome što nalažu Ustav, zakon i civilizacijske vrednosti Hrvatske i evropskog prostora“, poručio je Pupovac, prenosi portal Index.hr

Na skupštini su izabrani i članovi ostalih stranačkih tela.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari