Foto: Zwiebackesser / Shutterstock.comPripadnici Agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) uhapsili su večeras u Banjaluci M.P. i Lj.V, koji su pre dva dana uputili pretnje sudiji Suda BiH Seni Uzunović, preneli su banjalučki mediji.
Hapšenje se desilo nešto pre nego što je Narodna skupština Republike Srpske (RS) izglasala zakon kojim se, između ostalog, i SIPA zabranjuje delovanje na teritoriji RS.
Uhapšeni će sutra biti predati Tužilaštvu BiH, a postupajući tužilac će odlučiti i o eventualnom predlogu za pritvor.
Dvojica uhapšenih su dan pre izricanja presude Suda BiH predsedniku RS Miloradu Dodiku snimila video s pretnjama sudiji Uzunović koja je vodila proces protiv Dodika.
„Imamo poruku za ovu sudinicu Senu, koja sudi našeg predsednika Dodika: da ne misli ona da ćemo mi njega tako lako predati. Mi smo spremni, mi nju čekamo… Ako dirneš u Milu kao u osinjak da si dirnuo“, govore neizmenično dvojica na objavljenom video snimku.
Sarajevski portal Raport je ranije večeras objavio da su na najviši mogući nivo su podignute mere obezbeđenja sudije Sene Uzunović koja je u sredu izrekla prvostepenu osuđujuću presudu predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku zbog neizvršavanje odluka Visokog predstavnika Kristijana Šmita (Christian Schmidt).
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


