Foto: EPA-EFE/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUTRuska vojska upozorila je da će ukrajinske trupe u čeličani Azovstal koje odbijaju da se predaju biti uništene, nakon što je pozvala na predaju vojnike u Marijupolju do 13 časova obećavajući poštedu života.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da je ukrajinska vojna komanda zabranila svojim vojnicima da se predaju i upozorilo da će „svi oni koji nastave otpor biti uništeni“.
U saopštenju se navodi da je uz ukrajinske trupe u Azovstalu opkoljeno oko 400 stranih plaćenika, većinom iz evropskih zemalja i Kanade, koji komuniciraju na šest jezika.
Ministarstvo odbrane navodi da je informacije dobilo presretanjem komunikacijskog toka ukrajinskih vojnika.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


