Univerzitet u Novom Sadu Foto: uns.ac.rsOrganizacija Akademski plenum pozvala je rektora Univerziteta u Novom Sadu Dejana Madića da podnese ostavku jer se obrazovna ustanova koju vodi više ne nalazi među prvih 1.000 svetskih univerziteta na Šangajskoj listi.
U saopštenju se ocenjuje da je rektor najodgovorniji za gubljenje mesta na listi koje rangira najbolje visokoškolske ustanove, „iako Univerzitet u Novom Sadu (UNS) ima veliki naučni potencijal, ne samo kroz fakultete, nego i kroz naučne institute koji mu pripadaju“.
„Madić je svojim postupcima mesecima blokirao rad Senata i tako usporio sve odluke koje su vezane za status naučnih radnika, vodio je borbu protiv studenata i kolega, a ne borbu za bolju naučnu produkciju, pa onda nije ni iznenađenje što UNS nije više među najprestižnijim svetskim univerzitetima“, dodaje se u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


