Prva faza izgradnje zatvorenog bazena, prvog koji će Užice dobiti, privodi se kraju, a pre nekoliko dana ugovorene su naredne faze gradnje. Bazen se gradi u naselju Carina, kod Medicinske škole, a novac za tu investiciju vrednu 280 miliona dinara obezbedio je grad.
Izvođač radova u prvoj fazi je užičko preduzeće Putevi, a poslovi u drugoj i trećoj fazi povereni su preduzeću Jedinstvo, takođe iz Užica.
Gradonačelnik Jovan Marković kaže da se poštuje ugovorena dinamika radova i da grad redovno izmiruje obaveze prema izvođaču.
– Utvrdićemo dinamiku radova za drugu i treću fazu, za nekoliko dana biće raspisan tender za radove partnernog uređenja, što će biti četvrta faza izgradnje. Novac za tu investiciju je obezbeđen i bazen bi trebalo da bude završen do kraja juna ove godine“, rekao je gradonačelnik Marković, dodavši da je cilj da se na tom gradilištu angažuje što veći broj užičkih preduzeća.
Milan Bojović, direktor preduzeća „Putevi“ koje je bilo angažovano u prvoj fazi gradnje, čija je vrednost oko 100 miliona dinara, rekao je da je već urađeno 75 odsto tih radova i da će ostatak biti završen za mesec i po.
– Očekujem da naše preduzeće, pored firme Jedinstvo, bude učesnik u narednim fazama gradnje. Nema problema sa plaćanjem, jer grad ispunjava ugovorene obaveze i nema razloga da radovi ne budu završeni prema predviđenoj dinamici“, poručio je Bojović.
Mića Mićić, direktor „Jedinstva, saopštio je da je ta forma sa gradom potpisala ugovor o drugoj fazi radova čija je vrednost 80 miliona dinara, bez PDV-a.
– Već smo nabavili opremu za tu fazu i to je osmi bazen u Srbiji koji gradi Jedinstvo“, dodao je Mićić.
Taj objekat, površine oko 5.000 kvadratnih metara, čiju su gradnju u aprilu prošle godine označili Verica Kalanović, potpredsednica Vlade Srbije, i užički gradonačelnik, osim bazena dimenzija 33 sa 25 metara, imaće i saunu, fitnes centar, ugostiteljske i druge komercijalne sadržaje.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


