Danas ponovo blokada Savskog mosta, raspoređene jače policijske snage nego u sredu 1Foto FoNet Davor Lukač

Aktivisti inicijative „Most ostaje“ jutrossu nastavili sa novobeogradske blokadu starog Savskog mosta, čija je demontaža počela, kao i ulaza na gradilište iz pravca Brankovog mosta.

Prilaz mostu, kao i gradilištu, obezbeđuju jaake policijske snage, jače nego što je to bilo u sredu, kada je blokada počela.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova raspoređeni su i u okolnim ulicama.

Na samom početku mosta, čiji je prilaz zaprečen ogradama, nalazi se dvadesetak policijskih vozila, od kojih najmanje šest „marica“ i jedan autobus, u kojima sede pripadnici Policijske brigade.

Po nekoliko aktivista koji brane most nalazi se na oba mesta „odbrane“, a kažu da ostali, zbog hladnoće, sede u vozilima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari