Danas saznaje: Novi komandant novosadske Žandarmerije Dejan Obrenović 1foto EPA/ANDREJ ČUKIĆ

Novi komandant Odreda novosadske žandarmerije je Dejan Obrenović, saznaje Danas od više izvora iz MUP-a.

On je imenovan danas poslepodne umesto dosadašnjeg komandanta Mića Kljajića, koji je premešten u Komandu Žandarmerije u Beogradu.

Kako saznajemo od izvora, u bazu žandarmerije u Novom Sadu, došao je lično komandant Žandarmerije Radoslav Repac koji je Obrenoviću uručio rešenje.

O Dejanu Obrenoviću je Danas već pisao.

On je 5. septembra, kada su izbili veliki sukobi sa policijom u Novom Sadu, oteo telefon iz ruke jednom studentu, kada je policija jedan deo studenata i građana nekoliko sati držala u amfiteatru novosadskog rektorata.

Pre ovog incidenta, Danas je takođe objavio snimak na kome se vidi kako Obrenović čupa za kosu novosadskog aktivistu Roberta Silberholza u maju ove godine, kada je ispred DIF-a takođe došlo do sukoba policije sa studentima i građanima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari