“Nema odstupanja od programskih načela i ciljeva Srpske napredne stranke“, glavni je zaključak sa nedavne konferencije za medije koju je priredio Bane Spasović predsednik GO SNS Požarevac. On kaže da poverenje koje je prisutno kod građana mora da se opravda odgovornim i kvalitetnim radom.
– Možemo i hoćemo da razgovaramo o svemu, ali o našim osnovnim programskim ciljevima i načelima ne možemo i nećemo razgovarati. Tu ne sme biti kompromisa, nego puno rada. Spasović ističe da je posle unutar – stranačkih izbora došlo do određenih kadrovskih promena a sve u cilju poboljšanja efikasnosti rada i aktivnosti Srpske napredne stranke.
– Mi smo stranka zasnovana na demokratskim principima, tako da su promene i usmerene isključivo ka ostvarenju partijskih ciljeva. Ovde se ne govori o nekvalitetnom radu ranijih stranačkih funkcionera, već jedino o dinamici i tempu kojim se sprovodi program SNS-a. Oko ovog pitanja ne sme biti polemike. Detaljnom analizom smo zaključili da je bila neophodna rekonstrukcija Gradskog veća sa uvođenjem novih resora. Kao odgovorna stranka očekujemo i od naših koalicionih partnera isto ponašanje, kako bismo na najbrži i najkvalitetniji način došli do ispunjenja koalicionog sporazuma.
Kao jedan od glavnih prioriteta koje je Spasović naglasio je formiranje nove industrijske zone pošto dosadašnja ne zadovoljava potrebe grada.
– Od države ćemo kupiti oko 70 hektara zemljišta na potezu nekadašnje Šećerane i MIP-a. Pored dobre pozicije, ova lokacija nudi kvalitetnu infrastrukturu. Sve to će ubrzati dovođenje investitora, što je na kraju krajeva svačiji cilj, rekao je Spasović i u dahu nastavio: – Izgradnja novog bloka termoelektrane u Kostolcu je velika razvojna šansa za Požarevac. To je prilika da posao dobiju i firme sa teritorije grada. Neophodna je bolja saobraćajna povezanost Požarevca i Kostolca – završetak izgradnje obilaznice. Moramo već sada da pokrenemo radove kako bi u budućnosti sve to mogli da iskoristimo. Takođe, Kostolac bi u budućnosti trebao da dobije i pristanište, čime će se povećati ukupan turistički potencijal grada, a Kostolac, kao naselje na Dunavu konačno početi da u potpunosti koristi svoje potencijale.
Ugovor o finansiranju pristaništa kod restorana “Dunavski dragulj” su potpisali direktor Direkcije za izgradnju Požarevac, Mitar Karadžić i ministar trgovine turizma i telekomunikacija, Rasim Ljajić. Projekat je vredan 23 miliona dinara i trajaće 12 meseci. Ovim projektom je predviđena izgradnja i opremanje pontonskog pristaništa, kao i uređenje obale. Ovu priliku je iskoristio da se zahvali dr Miomir Koraću na angažovanju oko dobijanja ovog projekta.
Spasović je najavio da će uskoro u centru Požarevca biti izgrađeno najmodernije igralište u Braničevskom okrugu. Reč je „Nivea” igralištu, vrednosti 35 hiljada evra, uz učešće grada od 5 hiljada evra. Igralište će biti izgrađeno na prostoru između pošte i Centra za kulturu.
– Obezbedili smo donacije, oko 10 hiljada evra, za izgradnju još dva dečija igrališta, od kojih će jedno igralište biti sagrađeno u Kostolcu, a radiće se i na sanaciji i opremanju starih igrališta, rekao je Spasović i najavio češće obraćanje javnosti od strane rukovodstva požarevačkog SNS-a, što do sada nije bio slučaj, a sve u cilju upoznavanja javnosti sa koracima koje preduzima ovaj Gradski odbor u ispunjenju programskih načela.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


