U nastavku akcije u borbi protiv krijumčarenja kokaina iz Paragvaja, policija je uhapsila Predraga B. (48) iz Dobanovaca. To je peta osoba iz kriminalne grupe koja se bavila krijumčarenjem kokaina u pošiljkama paketa sa audio opremom iz Južne Amerike, navodi se u saopštenju policije. Ostali članovi ove kriminalne grupe uhapšeni su 19. novembra.
Predrag B. se tereti da je počinio krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden dežurnom istražnom sudiji Okružnog suda u Beogradu. Ranije su uhapšeni Nebojša L. (31), Nataša R. (30), Vladan R. (29) i Aleksandar J. (29), svi iz Beograda, kada je policija zaplenila pet kilograma kokaina, čija je ulična vrednost oko 500.000 evra.
Oni su, kako je posle hapšenja izjavio ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, kokain prebacivali iz Latinske Amerike u Srbiju preko DHL pošiljki.
Dačić je rekao da je akcija izvedena u saradnji s nemačkom policijom i carinom i istakao da je ta akcija predstavlja još jednu potvrdu rešenosti države da se obračuna sa kriminalom i korupcijom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


