Povređena šaka Natalije Jovanović: Foto privatna arhivaĆerka Nišlijke koja je 30. marta nožem povredila dekanku Filozofskog fakulteta Nataliju Jovanović, izjavila danas pred Višim sudom u Nišu da je njena majka stalno gledala televizije Informer i Pink, iako je porodica pokušavala da joj objasni da to ne treba da radi.
Kako je prenela Nova.rs, Marina C. ćerka Nišlijke S.C. saslušana je u svojstvu svedoka, a u vezi sa okolnostima koje su prethodile napadu njene majke na dekanku Jovanović.
Prema rečima Marine C. njena majka ima problema sa depresijom, a od kada su počeli aktuelni protesti i politička dešavanja, neprestano je gledala Pink i Informer, što je, kako je navela, kod nje stvaralo osećaj straha i zabrinutosti.
Istakla je i da je posebno bila razočarana zbog toga što njena unuka, usled blokada, ne može da pohađa nastavu na Filozofskom fakultetu, navodi nova.rs.
„Nataliju nije poznavala lično već samo kao dekanicu Filozofskog, ali pred nama nikada nije upućivala pretnje uperene ka njoj. Bila je protivnik protesta, smatrala je da oni ništa ne mogu dobro da donesu. Pokušavali smo da joj objasnimo da ne treba tako da gleda na stvari i govorili joj da ne prati Informer i Pink, ali je ona ignorisala naše savete“, navela je je ona.
Na prethodnom glavnom pretresu optužena S. C. se izvinila dekanki.
„Izvinjavam se Nataliji Jovanović za ono što sam joj učinila i svojoj porodici jer sam i njih ugrozila. Sve se to desilo jer sam pratila televiziju ‘Informer’, videla sam Nataliju kako drži dva jaja u ruci da nekog gađa. Na toj televiziji su pričali loše o onome što se događalo u našem gradu. Sve je to kod mene izazivalo stresove, pogotovo što su moja deca i unuci išli na te mitinge i u Nišu i u Beogradu. Osećala sam se da su oni protiv mene, zbog toga sam se 1. marta otrovala“, rekla je optužena.
Sledeće suđenje je zakazano za 26. avgust kada se očekuje saslušanje dekanke Natalije Jovanović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


