"Hteli ste da prisvojite vojsku, mi ćemo je vratiti narodu": Studenti organizuju skup sat vremena pre vojne parade 1foto (BETAPHOTO/Ministarstvo odbrane/Marijana Janković)

Studenti u blokadi najavili su za danas u 10 sati skup podrške onima „koji su na prvoj liniji odbrane naše zemlje“ na kružnom toku kod opštine Novi Beograd, sat pre početka vojne parade koja će se održati kod Palate Srbija.

Kako su studenti u blokadi objavili na Instagramu, skup će biti miran, zabranjeno je vređanje pripadnika vojske, građani treba da dođu bez pištaljki i megafona i sa narodnim zastavama (bez grba), preneo je portal N1.

„Hteli ste da prisvojite zastava u političke svrhe, mi smo je vratili narodu. Hteli ste da prisvojite himnu u političke svrhe – mi smo je vratili narodu. Hteli ste da prisvojite vojsku u političke svrhe, mi ćemo je vratiti narodu. Vojska nije privatna i lična, vojska je narodna“, poručili su studenti u blokadi.

Danas, 20. septembra, se u Beogradu održava vojna parada, koju vlast organizuje u sklopu događaja posvećenih Danima srpskog jedinstva i zastave sa početkom u 11.00 časova na platou ispred Palate Srbija. Parada „Snaga jedinstva“ imaće 10 000 učesnika, a na njoj će biti prikazano oko 2.500 sredstava naoružanja i vojne opreme, više od 600 vozila, 70 vazduhoplova i 20 plovnih objekata.

Posetiocima će ulaz biti omogućen već od 8.30 časova, na dve lokacije, u blizini kružnog toka kod Tržnog centra „Ušće“ prema Brankovom mostu i na raskrsnici ulice Trešnjinog cveta i Bulevara Nikole Tesle, iz pravca Novog Beograda.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari