Suzbijanje krpelja na području grada Zrenjanina nikako da počne zbog žalbe jednog od ponuđača na oglašenom javnom tenderu. Kako saznajemo u gradskoj službi za poslove javnih nabavki, suzbijanje krpelja spada u javne nabavke male vrednosti, ali zbog komplikovane procedure došlo je do prolongiranja konačne odluke. Time se dovodi u pitanje zdravlje građana, smatraju u zrenjaninskoj lokalnoj samoupravi.
– Republičkoj komisiji poslata je i pismena urgencija u kojoj zahtevamo brzo rešenje ovog nesporazuma kako bi se suzbijanju krpelja što pre pristupilo – kaže Pavle Karličik, rukovodilac službe za poslove javnih nabavki u Gradskoj upravi.
Iako je javna nabavka za suzbijanje krpelja na teritoriji opštine Zrenjanin oglašena još u februaru, početkom marta su razmotrene pristigle ponude, pa je jedna od njih odabrana. No, od jednog od ponuđača pristigao je zahtev za zaštitu prava ponuđača upućen istovremeno i Republičkoj komisiji za zaštitu prava ponuđača u postupcima javnih nabavki u Beogradu.
– Odgovor na taj njihov zahtev bilo je rešenje gradonačelnika, kojim je odbijen zahtev za zaštitu prava ponuđača. Postupak je nastavljen pred Republičkom komisijom kojoj smo mi uputili kompletnu dokumentaciju u vezi s ovom javnom nabavkom, još 8. aprila. Komisija je morala po zakonu u roku od 15 dana da donese odluku – objašnjava Pavle Karliček.
U gradskoj službi za javne nabavke kažu da se ipak nadaju da će procedura izaći iz čorsokaka i da će što pre biti završeno tretiranje zelenih površina, gde se pojavljuju krpelji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


