Dva pogona Fabrike nameštaja „Tahirović“, u selu Ivanča nedaleko od Novog Pazara, potpuno su izgoreli u požaru koji je izbio u subotu popodne. Vatrena stihija uništila je više hiljada kvadrata proizvodnog i skladištenog pogona. Požar jje izbio u proizvodnom pogonu, a onda se proširio na prostoriju u kojoj je bio smešten repromaterijal. U gašenju požara vatrograsnoj jedinici pomagala je mehanizacija ovdašnjih javnih i privatnih preduzeća.

Stradalih nema, ali je pričinjenja velika materijalna šteta. Izgoreo je sav repromaterijal i deo mašinskog parka. Pričinjena štata se još procenjuje, a na utvrđivanju razloga zbog kojih je izbio požar rade specijalizovane ekipe iz Beograda. Uviđaj je trajao juče do kasnih popodnevnih sati.

Ovo firmu je potom posetio i potpredsednik Vlade Srbije Rasim Ljajić, koji je ocenio da je „velika sreća što niko nije stradao“ i rekao da svi treba da pokažu solidarnost u pružanju pomoći ovom proizvođaču nameštaja kako bi se što pre obnovila proizvodnja, da lokalna samouprava iznađe mogućnosti da finansijski direktno ponogne oporavak, ali i da Vlada Srbije treba da pronađe modalitete pomoći fabrici „Tahirović“.

Fabrika nameštaja „Tahirović“ visoko se kotira na lestvici proizvođača u Srbiji, a u ovom gradu se ubraja u red uspešnih privatnih firmi.Njeni proizvodi prisutni su na tržištu Srbije ali i zemalja u regionu. Na sajmvima nameštaja više puta je dobijala nagrade za kvalitet svojih proizvoda. U ovoj fabrici zaposleno je oko 130 radnika, od toga više od 60 je direktno u proizvodnji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari