Doskorašnji prvotimac petoligaša ekipe Trnoci iz najvećeg albanskog sela Veliki Trnovac u bujanovačkoj opštini Džember Taipi (19) kao novi član makedonskog prvaka Škendije debitovao je u dresu novog kluba na utakmici protiv „Partizana“ koja je u prošli utorak odigrana u Skoplju u okviru 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Taipi se među prvom jedanaestoricom u utakmici protiv „crno belih“ pojavio petnaestak minuta pre kraja utakmice u dresu tetovskog kluba.
Nakon fudbalera Dinama i Radnika iz Surdulice, Vlade Stošića, Dejana Stefanovića, Vitomira Dimitrijevića, koji su nakon prelaska u Crvenu Zvezdu odnosno Partizan ostvarili i internacionalne karijere, mladi Taipi jedan je od retkih igrača koji je iz pete lige Srbije odmah izašao na internacionalnu scenu.
– Imao sam ponude od nekih klubova iz Švajcarske i Slovenije nakon što sam se iskazao kao igrač u klubu iz Velikog Trnovca, ali sam se ipak odlučio za najbliži komšiluk. Prihvatio sam uslove koje mi je ponudila Škendija i odlučio sam da pravu afirmaciju izborim u prvaku Makedonije – rekao je za Danas Taipi, prezadovoljan što je dobio šansu da odmah na početku karijere u svoju biografiju upiše nastup protiv srpskog prvaka Partizana na stadionu „Filip Drugi“ u Skoplju.
Džember Taipi je bio standardni prvotimac kluba Trnoci u kome nastupaju Albanci iz bujanovačke opštine. Klub je ubedljivo osvojio titulu u Pčinjskoj okružnoj ligi ali nije uspeo da ostvari plasman u Nišku zonu. Ovaj fudbaler tokom cele sezone u petoj ligi Srbije bio je na meti menadžera koji su pratili sve njegove nastupe, ističući da se radi o vanserijski talentovanom igraču sa juga Srbije. Poslednji igrač mlađe generacije koji je obukao dres jednog državnog prvaka sa juga Srbije i nastupio na internacionalnoj sceni je Vojislav Stojanović koji je najpre iz vranjskog Dinama otišao u OFK Beograd, a odatle u Partizan.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


